Jak uzyskać najtańsze OC Kraków?

Kończy ci się ubezpieczenie auta? Nie przepłacaj. Przeczytaj nasz miniporadnik, a dowiesz się, jak można zaoszczędzić na polisie, nie tracąc równocześnie atrakcyjnych warunków umowy.

Nie przedłużaj umowy automatycznie

Największym i najczęściej popełnianym błędem jest automatyczne przedłużenie ubezpieczenie. To wygodne, bo poza opłaceniem przelewu nie trzeba się już o nic więcej martwić. Z reguły wygląda to tak, że zakład ubezpieczeniowy automatycznie wysyła faktury do klientów, którym kończy się ważność polisy. wtedy wystarczy tylko uiścić odpowiednią sumkę i wszystko uregulować. Brzmi prosto, jednak nie zawsze jest opłacalne. Bywa, że oferta innej firmy jest znacznie korzystniejsza. W takim wypadku nie warto przepłacać. Tym bardziej, że różnica może być całkiem spora. W niektórych wypadkach to koszt rzędu kilkuset złotych. Lepiej więc poświęcić choć trochę czasu na analizę rynku nie zdecydować się na pierwszą lepszą ofertę, nawet jeśli w ten sposób uda się zaoszczędzić sporo czasu.

Porównaj warunki firm ubezpieczeniowych

Zanim zdecydujemy się na konkretna ofertę, powinniśmy porównać warunki różnych ubezpieczycieli. Można to zrobić na własną rękę i porozmawiać z wieloma agentami, jednak pochlania to mnóstwo czasu, a jest na to zdecydowanie prostszy sposób. Wystarczy skorzystać z usług multiagencji, czyli firmy, która w jednym miejscu porównuje oferty kilku ubezpieczycieli. W ten sposób można dobrać optymalne rozwiązanie. Warto podkreślić, że agent nie ma żadnych profitów z tego, że zaproponuje nam konkretnego ubezpieczyciela, bo tak czy siak będzie miał prowizję ze sprzedaży. W interesie konsultanta jest zatem zaproponowanie nam na tyle korzystnych warunków, by za dana osoba chciała korzystać z firmy pośredniczącej w sprzedaży ubezpieczeń jeszcze przez kilka kolejnych lat. To zdecydowanie najlepszy sposób na najtańsze OC Kraków. Sporo osób korzysta jeszcze z kalkulatorów online, gdzie też można bardzo szybko porównać warunki, ale z drugiej strony nie są one wystarczające. Wielu rzeczy możemy nie zauważyć, a kontakt twarzą w twarz jest zdecydowanie przyjaźniejszy.

Nie dziel płatności na raty

Choć firmy ubezpieczeniowe umożliwiają płatność ratalną, to jednak nie jest to zalecane bo wtedy całkowity koszt za polisę jest zdecydowanie wyższy. Zdecydowanie bardziej opłaca się zapłacić za całość od razu. To zdecydowanie dobra metoda na najtańsze OC Kraków. Wprawdzie wydatek jest wtedy nieco większy, ale z drugiej strony każdy mnie więcej wie, kiedy kończy mu się ubezpieczenie i odpowiednio wcześnie może odkładać w tym celu pieniądze.