Ubezpieczenia AC Kraków: dlaczego warto dodatkowo ubezpieczyć samochód?

Kupując samochód zawsze nastawiamy się, że nic nam się w nim nie stanie. Kupujemy ubezpieczenie OC, bo jest obowiązkowe, ale pewnie gdybyśmy nie musieli, nawet tego byśmy nie robili. A później są różne sytuacje na drodze i warto się zabezpieczyć, żeby nie być przysłowiowym mądrym Polakiem po szkodzie.

Jak działa ubezpieczenie OC, a jak AC?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC chroni nasz portfel, gdy spowodujemy zdarzenie na drodze. W praktyce wygląda to tak, że jeśli spowodujemy zdarzenie na drodze, w którym ucierpiał ktoś lub zniszczona została infrastruktura, inny samochód bądź cokolwiek innego, wtedy nie płacimy odszkodowania z własnej kieszeni, ale działa nasza polisa i to w ramach niej zostają wypłacone pieniądze. Dla nas oznacza to wzrost składek w przyszłym roku ze względu na to, że stracimy swoje zniżki za bezszkodową jazdę. Co jednak ważne, w ramach tej polisy nie naprawimy swojego samochodu. Aby tak się stało musielibyśmy mieć wykupione AC.

Twój samochód zostanie naprawiony

W ramach ubezpieczenia AC Kraków możemy naprawić swój samochód, jeśli zniszczyliśmy go sami. Niezależnie od tego czy uderzyliśmy w drzewo, innego kierowcę czy słupek na parkingu. W ramach autocasco naprawimy go za pieniądze z odszkodowania. Również, tak jak w przypadku OC, będzie to skutkowało podniesieniem ceny kolejnej składki, ale nasz portfel w momencie zdarzenia zostanie nienaruszony. Nie ukrywajmy, że składka i tak zapewne będzie niewspółmierna do tego, ile zapłacilibyśmy za naprawę, dlatego kupowanie AC po prostu się opłaca.

Autocasco również na niespodziewane sytuacje

Warto również wiedzieć, że ubezpieczenia AC Kraków działają również w innych sytuacjach, niż tylko w przypadku gdy spowodujemy zdarzenie. Okazuje się bowiem, że nasze OC nie działa w momencie, gdy samochód zostanie zniszczony z niczyjej winy. Na przykład przez powódź albo gradobicie czy nawet spadającą gałąź. Za każdą taką naprawę będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni, chyba, że mamy wykupione AC. To również sposób na to, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi wandalami, którzy nie zostaną wskazani oraz przed kradzieżami. W tym ostatnim przypadku przy posiadaniu polisy AC zostanie nam zwrócona wartość samochodu, zwykłe OC nie pokrywa takich szkód.