Tanie OC w Rudzie Śląskiej również dla młodych kierowców?

Kierowcy do 26. roku życia nie mają lekko i to zdecydowanie w każdym tego słowa znaczeniu. Jeśli już w końcu uda im się zdać prawo jazdy, mają bardzo drogie OC, często nawet przekraczające wartość samochodu. Zważywszy na fakt, że z reguły kupują oni kilkunastoletnie pojazdy, których cena rynkowa jest bardzo niska. Jak można uniknąć wysokich opłat?

Nie wybieraj pierwszej lepszej oferty

Przede wszystkim, zanim wybierzemy odpowiednią propozycję, musimy to dokładnie przemyśleć. Nie gódźmy się na pierwszą lepszą ofertę, bo to może być dla nas bardzo kosztowne. Trzeba porównać co najmniej kilka różnych propozycji zważywszy na fakt, że ceny są bardzo zróżnicowane. Należy przede wszystkim udać się do multiagenta lub też skorzystać z kalkulatorów online. Ceny są tak rozstrzelone, że trudno będzie coś dopasować. Tym bardziej, że najwięksi ubezpieczeniowi giganci konkurują ze sobą na ceny. Dobrze wiedzieć, że niektórzy ubezpieczyciele bardzo cenią sobie młodych kierowców, bo liczą, że w przyszłości zwiążą się z nimi na dłużej. Z tego właśnie powodu tak ważne jest by szukać promocji. Niektórzy ubezpieczyciele przygotowują specjalne kampanie promocyjne dedykowane właśnie młodym osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę na jednośladzie. Zestawienie ofert to jedyny sposób na to, by dobrać tanie OC w Rudzie Śląskiej.

Dopisz do dowodu osobistego współwłaściciela

Jednym ze skuteczniejszych sposób na unikniecie wysokich opłat jest dopisanie do dowodu rejestracyjnego współwłaściciela, który jest uprawniony do zniżek. Wtedy polisa OC będzie podpisana również na jego nazwisko. Tak robi wielu kierowców. Jednak nie jest to do końca rozwiązanie pozbawione wad. Okazuje się bowiem, że kiedy spowodujemy wypadek lub kolizji, wtedy przy kolejnej polisie również współwłaściciel będzie musiał zapłacić więcej za ubezpieczenie. To nie jest dobre rozwiązanie. Tym bardziej, że zwyżki mogą być bardzo dotkliwe. Z tego właśnie powodu należy wszystko dokładnie przemyśleć i nie podejmować decyzji zbyt pochopnie. Można wprawdzie tego uniknąć. Jednym ze sposobów jest wykupienie ochrony przed utratą zniżek. To zabezpieczenie przed ewentualnymi podwyżkami i sposób na tanie OC Ruda Śląska. Można je jednak wykupić jednorazowo. Jeśli spowodujemy wypadek, będziemy musieli się z tym liczyć, że w ciągu kolejnych lat nie będą nam przysługiwały żadne zniżki. Zanim więc dopiszemy do dowodu drugą osobę, dobrze się zastanówmy. Może to nieść ze sobą wiele niedogodności.