Skuteczne leczenie żylaków – skleroterapia

Żylaki są taką przypadłością, na którą cierpi bardzo dużo osób. W większości są to kobiety, jednakże jest pewna grupa mężczyzn, których ten problem również dotyka. Niepokojące jest to, że obecnie nawet młode kobiety mają żylaki. Na szczęście z pomocą przychodzi skleroterapia, która jest niezwykle skuteczna w leczeniu tej przypadłości.

Żylaki to uporczywy problem

Same żylaki są bowiem dość dokuczliwe. Powstają one na skutek poszerzenia się żył i mogą prowadzić do zakrzepicy. Niestety trzeba na nie bardzo uważać, ponieważ nawet niegroźnie wyglądające uderzenie w okolicy ich występowania, może prowadzić do pęknięcia cienkiej ściany naczynia krwionośnego, a to niestety bywa tragiczne w skutkach. Jeśli zatem pojawią się u nas żylaki, to skleroterapia może okazać się dla nas wybawieniem.

Nowoczesna metoda leczenia żylaków

Skleroterapia jest to nowoczesna metoda, która pozwala w skuteczny i przede wszystkim bezpieczny dla pacjenta sposób pozbyć się żylaków. Ta metoda leczenia może dotyczyć pojedynczo występujących zniekształceń naczyń, jak również i tych, które są zlokalizowane w większej grupie. Leczenie to polega na podaniu pacjentowi konkretnego preparatu. Ma on za zadanie zamknąć żyły poprzez proces zwłóknienia ich ścian. Aby wykonać taki zabieg, należy w pierwszej kolejności udać się na wizytę do specjalisty, którym w tej dziedzinie jest chirurg naczyniowy. To on właśnie po dokładnym zbadaniu schorzenia podejmie właściwą decyzję i jeśli będzie to skierowanie na skleroterapię, to znaczy, że pacjent kwalifikuje się do tego. Nie wszyscy bowiem pacjenci mogą przejść przez takie leczenie. Większość z nich jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, a sam zabieg jest bezbolesny i w zasadzie nieinwazyjny. Wszyscy ci pacjenci, którzy nie mogą przejść tego zabiegu, będą musieli poddać się dość skomplikowanej operacji usuwania żylaków. Jeśli zatem zauważymy niepokojące zmiany, zwłaszcza w okolicy własnych kończyn dolnych, to warto niezwłocznie udać się na konsultację do lekarza specjalisty. W ten sposób zwiększymy swoje szanse na wyleczenie ich tą nieinwazyjną i bezbolesną metodą.