Nowoczesny i funkcjonalny pokój hotelowy


Jak stowrzyć nowoczesny i funkcjonalny pokój hotelowy? Co z tym wszystkim wspólnego ma system hotelowyhttps://intelihotel.pl/blog/funkcjonalny-pokoj-hotelowy/? Przeczytaj ten tekst i poznaj odpowiedzi na te pytania!

Pokój hotelowy to nie tylko miejsce do odpoczynku

Pokój hotelowy stanowi nie tylko miejsce do odpoczynku, ale również do spędzania w nim czasu. Aktywność może być nie tylko związana z wolnymi dniami, relaksem, ale również z pracą. Dlatego miejsce powinno być dostosowane nie tylko do przenocowania. Cisza panująca w pokoju, czy wokół niego to jeden z niezbędnych i poszukiwanych elementów w hotelach. Możliwość spędzenia efektywnie czasu daje również wygląd pomieszczenia, design, aranżacja wnętrza, rolety, zasłony, firanki, pościel, a nawet ręczniki. Wszystko to stara się zapewnić gościom wciąż udoskonalany system hotelowy.

System hotelowy

Współcześnie liczy się nowoczesne i efektywne zarządzanie obiektem hotelowym, dlatego dla klientów dostosowany jest szereg modułów do wyboru. Na moduły tworzące system hotelowy składają się: recepcja, gastronomia, odpowiednie zarządzanie, rachunkowość obsługiwanie imprez, aplikacja dla personelu, strefa spa&sport, pola golfowe, kontrola dostępu czy telewizja hotelowa.

W hotelu liczy się kompleksowa i profesjonalna obsługa rezerwacji, a w następstwie klientów, rozliczanie gości, szczegółowe informacje o odwiedzających hotel, zarządzanie cenami, kontrola pracowników, analiza dokumentów, tworzenie raportów i zestawień. System hotelowy umożliwia sterowanie procesami zachodzącymi w odpowiednio przystosowanych obiektach hotelowych. Dla przykładu można sterować kluczami magnetycznymi w drzwiach lub systemem wentylacji i klimatyzacji.

W najnowszych hotelach wszystko jest w zasięgu ręki, np. podgląd rachunku, zamawianie posiłków, czy konkretnych usług hotelowych (w tym zdjęć czy obrazu z kamer), istnieje możliwość zobaczenia informacji o hotelu. System może wygenerować indywidualną wiadomość dla gościa, natomiast telewizja VOD stanowi bazę, bibliotekę możliwych do wyboru filmów. Jego zadaniem jest przede wszystkim pomoc personelowi w jego efektywnej pracy. Cechą dobrego systemu jest przede wszystkim prostota obsługi, wprowadzanie danych, integracja z systemem rezerwacji na stronach internetowych online, dzielenie na moduły i możliwość dopasowania do potrzeb odpowiedniego hotelu.

Dobry system powinien charakteryzować się elastycznością, co pozwala go poszerzać, aktualizować, czy rozbudowywać w zgodzie z panującymi opiniami i współczesnymi realiami. Prawidłowo funkcjonujący system jest w stanie zapewnić nie tylko bezpieczeństwo, komfort pobytu, ale również wszelkie rozrywki swoim gościom.

Funkcjonalny pokój

Pokój powinien być zaopatrzony w czajnik, aby móc zrobić kawę, czy herbatę lub inny gorący napój. Niezbędnym elementem są sztućce, zastawa, lub przynajmniej szklanki czy kubki. Funkcjonalny pokój hotelowy w dzisiejszych czasach nie może obyć się bez odpowiedniego sprzętu elektronicznego, lodówki, mini barku, telefonu, telewizora, czy Internetu. Jedną z możliwości tworzącą wygodny i funkcjonalny pokój hotelowy jest łazienka. Służy do zwykłych codziennych czynności, odświeżenia się lub przygotowania na ważne spotkanie. Dla niektórych gości ważna jest forma kąpieli, dlatego w niektórych hotelach istnieją dwie możliwości – wanna i prysznic. Niezbędne stanowią również odpowiednie kosmetyki, ręczniki, szlafroki, czy świeże kwiaty, świece. Dla wymagających gości, w szczególności kobiet, ważnymi elementami w dzisiejszych czasach są suszarki, lokówki, prostownice, czy nawet specjalistyczne lusterka. W niektórych miejscach można poczuć się jak w domowym SPA. Kiedy hotel sprosta wszystkim wymaganiom, świadczy to o tym, że ma dobrze zbudowany system hotelowy.