Najtańsze OC Kraków nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Dowiedz się dlaczego

Wybór ubezpieczenia nie jest wcale tak oczywistą sprawą i należy się nad tym bardzo poważnie zastanowić, by potem nie przepłacać. Choć cena odgrywa tu kluczową rolę, to warto wziąć też pod uwagę inne czynniki, jak np. dodatkowe usługi, które mogą być bardzo pomocne. W co warto zainwestować?

Ochroń swoje zniżki

Nie jest tajemnicą, że wraz ze stażem za kierownica można liczyć na coraz to większe profity ze strony firm ubezpieczeniowych, które wręcz prześcigają się w tym, by zaproponować najlepsze oferty. Niestety, ta idealna sytuacja burzy się niczym bańka mydlana, jeśli spowodujemy wypadek lub kolizję. Wtedy tracimy wszystkie dotychczas wypracowane rabaty, a dodatkowo większość ubezpieczycieli nalicza jeszcze w takim wypadku zwyżki. To sytuacja, do które absolutnie nie należy dopuścić. Choć może nam się wydawać, że takie sytuacje nie dotyczą nas, bo przecież jeździmy bezpiecznie, a za kierownica czujemy się jak ryba w wodzie i tak należy wziąć taka ewentualność pod uwagę. Czasem chwila nieuwagi, roztargnienie, stres, złe warunki atmosferyczne powodują, że dochodzi do niebezpiecznych w skutkach zdarzeń. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest właśnie takie zabezpieczenie przed utratą zniżek. Co ważne, ochrona nie kosztuje wcale tak dużo, a daje ogromne profity. W razie czego, nie tracimy wypracowanych zniżek, a za kolejną polisę zapłacimy jeszcze mniej. Tym sposobem możemy uzyskać najtańsze OC Kraków i nie przepłacać. Tym bardziej, że taka dodatkowa usługa to w rzeczywistości groszowe sprawy. Z reguły to koszt rzędu kilkunastu złotych, a korzyści, na jakie można liczyć z tego tytułu są wprost ogromne.

Pomyśl nad wykupieniem dodatkowych usług

Warto też zastanowić się nad innymi opcjami. Można np. wykupić NNW, by w razie zdarzenia drogowego, np. z udziałem pieszego mieć z czego pokryć koszty ewentualnej rehabilitacji. Oczywiście, jeśli sytuacja była spowodowana z naszej winy. NNW nie jest obowiązkowe, ale może być w niektórych sytuacjach bardzo pomocne. Warto też zastanowić się nad ubezpieczeniem szyb. To również stosunkowo niedroga usługa, która chroni nas w razie ewentualnego pęknięcia szyby. Nie od dziś wiadomo, że wymiana szyby w samochodzie to koszt rzędu kilkuset złotych, a takie różne niedociągnięcia się zdarzają. Czasem odprysk na drodze, burza mogą spowodować, że szyba nie wytrzyma i konieczny będzie jej serwis. Wtedy będzie można liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Jak widać najtańsze OC Kraków nie zawsze się opłaca.