Najtańsze OC Gliwice: czy będzie gorsze od tego z wysoką składką?

Generalnie nie lubimy wydawać pieniędzy, szczególnie na coś z czego nie mamy wymiernych korzyści. A tak właśnie jest w przypadku ubezpieczenia OC, które dopiero okazuje się przydatne, jeśli spowodujemy wypadek. Z drugiej strony chcemy mieć wszystko jak najlepsze, a więc i OC. Czy zatem warto za polisę zapłacić więcej czy lepiej zdecydować się na najtańszy wariant?

Co otrzymujemy w ramach ubezpieczenia OC?

Dobrze jest wiedzieć, na czym w ogóle ubezpieczenie OC polega i kiedy zadziała. Przede wszystkim bowiem jest ono obowiązkowe i każdy kierowca musi je wykupić dla swojego samochodu. Jest to ochrona kierowcy, żeby nie musiał płacić odszkodowania, jeśli spowoduje zdarzenie na drodze. W praktyce wygląda to tak, że jeśli zderzymy się z innym samochodem, kierowca poszkodowany w ramach naszej polisy OC będzie mógł naprawić samochód. My za to nie poniesiemy żadnych kosztów. Istotne jest jednak to, że jeżeli ubezpieczyciel będzie musiał wypłacać odszkodowanie z tytułu naszej winy, wzrośnie nam kolejna składka. Każdy kierowca za kolejny rok bezszkodowej jazdy otrzymuje bowiem zniżkę, co maksymalnie może dać nawet 60 procent niższą kwotę za najtańsze OC Gliwice. Jeżeli spowodujemy zdarzenie, zniżki te są nam zabierane, a więc musimy zapłacić wyższą kwotę za polisę.

Które ubezpieczenie będzie najlepsze?

Warto zastanowić się nad tym, czy opłaca się płacić wyższą kwotę za ubezpieczenie. Okazuje się bowiem, że warunki ubezpieczenia ustanowiła ustawa i dotyczy ona tych samych rzeczy w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Innymi słowy jeśli kupimy najtańsze OC Gliwice będziemy mieli takie same prawa, jak w przypadku kupienia droższej polisy. Mimo wszystko, warto nie patrzeć tylko na cenę, ale również na renomę danego ubezpieczyciela. Odkąd w życie weszła bezpośrednia likwidacja szkód, to właśnie do niego będziemy się zgłaszać, jeśli zostaniemy pokrzywdzeni w jakimś zdarzeniu drogowym. Dlatego warto wybrać takiego usługodawcę, który dba o klientów, a przede wszystkim nie zaniża wycen oraz wypłaca odszkodowania bez ociągania się. Możemy zapoznać się z dostępnymi opiniami, porównać z cenami polis i wtedy wybrać najbardziej pasującą nam opcję. Na pewno jednak nie warto kierować się tu myśleniem, że jak coś jest droższe, to na pewno lepsze.