Leczenie zaćmy Czechy: czy zawsze można przeprowadzić operację?

Leczenie zaćmy, wbrew wielu obiegowym opiniom, wcale nie jest nadmiernie skomplikowane. To prosty zabieg, który trwa około 20 minut. W większości wypadków nie ma żadnych przeciwskazań do jego przeprowadzenia. Są jednak sytuacje, kiedy z operacji trzeba zrezygnować.

Ogólny stan zdrowia…

Jednym z ważniejszych czynników, jakie trzeba wziąć pod uwagę jest ogólny stan zdrowia pacjenta. Przewlekłe choroby, jak np. astma, cukrzyca w zaawansowanym stadium mogą powodować, że lekarz nie dopuści pacjenta do wykonania zabiegu. Takie sytuacje zdarzają się jednak stosunkowo rzadko. W większości przypadków zabieg wykonuje się również u przewlekle chorych pacjentów. Nie ma bowiem konieczności stosowania znieczulenie ogólnego. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są też problemy z kręgosłupem. Chory musi bowiem wytrzymać w jednej pozycji przez co najmniej 20 minut, a niektóre schorzenia to wykluczają.

Koniecznie zbadaj wzrok

Przed zabiegiem niezbędne jest badanie wzroku. Okulista musi przeprowadzić podstawowe badania. Niektóre wady wzroku wykluczają bowiem wykonanie zabiegu. Tak dzieje się chociażby w przypadku AMD. Wymiana zmętniałej soczewki na sztuczną może skutkować nagłą utratą wzroku. W praktyce jednak takie sytuacje zdarzają się stosunkowo rzadko. W przeważającej części u pacjentów można bez większych przeszkód usuwać zaćmę. Warto jednak leczyć się w klinikach o uznanej renomie, które cieszą się dobrą opinią wśród pacjentów. Dzięki temu zyskuje się gwarancję, że wszystko jest przeprowadzone jak należy i nie dojdzie do żadnych nieprzewidzianych powikłań. Nic więc dziwnego, że wielokrotnie pacjenci wolą nawet dopłacić, ale trafić w dobre ręce i odzyskać pełną sprawność widzenia. To bardzo ważne.

Gdzie usuwać zaćmę?

Z kasy chorych zaćmę usuwa niewielu pacjentów. Kolejki na zabieg przekraczają najśmielsze oczekiwania. Z tego powodu wiele osób decyduje się na prywatne kliniki. Niestety, tu koszty zabiegu są bardzo duże. Wielu ludzi zwyczajnie nie stać na takie rzeczy. Trzeba bowiem zapłacić kwotę rzędu 3-4 tys. zł, a to zdecydowanie za dużo. Tym bardziej, że na kataraktę bardzo często zapadają emeryci, którzy mają niewielką emeryturę i ledwo wiążą koniec z końcem. Z tego powodu wiele osób decyduje się na leczenie zaćmy Czechy. Polega to na tym, że można korzystać z zagranicznej opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej. Za zabieg trzeba zapłacić gotówką z góry, jednak po wszystkim można starać się o refundację z polskiego oddziału NFZ, która obecnie wynosi 2 tys. 100 zł. Leczenie zaćmy Czechy to doskonała alternatywa. Na termin przyjęcia do szpital czeka się 2-3 tygodnie, a sam zabieg kosztuje zaledwie kilkaset złotych.