Jaka jest cena botoxu?

Już dawno minęły czasy, kiedy defekty naszej urody mogłyśmy tylko ukrywać lub tuszować makijażem. Teraz w dobie chirurgii plastycznej, zwyczajnie możemy się ich pozbyć. Okazuje się jednak, że bardzo łatwo w tym przesadzić. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, czy warto postawić na botox i jaka jest jego cena.

Botox – jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej

Najpopularniejszym chyba zabiegiem medycyny estetycznej jest botox. Cena botoxu zazwyczaj mieści się w tysiącu złotych. To świetny sposób na odmłodzenie swojej twarzy. Wstrzyknięty pod skórę botox natychmiastowo ją napina i odświeża, pomagając pozbyć się zmarszczek, nawet tych bardzo głębokich. I tutaj jednak należy zdać się na pomoc doświadczonego lekarza, którzy zabieg ten wykona w jak najlepszy dla nas sposób, umiejętnie dawkując wstrzykiwanie botoxu, tak by skóra nie wyglądała na zbyt naciągniętą i by uniknąć efektu maski. A olśniewające efekty sprawiają, że cena botoxu jest niewielka w porównaniu z pozbyciem się zmarszczek.

Jakie jeszcze zabiegi są popularne?

Kolejnym bardzo popularnym wśród pań zbiegiem jest powiększanie biustu. Cena takiego zabiegu jest jednak bardzo wysoka i oscyluje w granicach dziesięciu tysięcy złotych. Dla pań, których brzydkie piersi są największym kompleksem, nie jest to jednak żadną przeszkodą. Na zabieg bardzo często decydują się kobiety po ciążach, u których piersi nie są już w tak dobrej kondycji, jak kiedyś.

Pamiętajmy o zachowaniu umiaru

Musimy pamiętać, że jakiekolwiek chirurgiczne interwencje powinny być dla nas ostatecznością. Czasem warto zainwestować większą kwotę pieniędzy w naprawdę profesjonalne kosmetyki, które także dają spektakularne efekty, a nie niosą ze sobą niepotrzebnego ryzyka. Musimy zastanowić się, czy wady, których chcemy się pozbyć, naprawdę czynią nasze życie gorszym, czy zwyczajnie istnieją tylko w naszej głowie. Pamiętajmy, że najważniejsze jest umiar, bo zabiegi medycyny estetycznej, tak jak wszystko inne, bardzo łatwo przedawkować, a efekt wtedy jest już zwyczajnie komiczny i na pewno nie wyjdzie nam to na dobre.