Biuro rachunkowe Gliwice – księgowość i finanse na miarę Twoich potrzeb

Biuro rachunkowe wraz ze swoimi pracownikami stanowi nieodłączny element wielu przedsiębiorstw. Nie każda firma decyduje się na własny dział księgowy (w szczególności dotyczy to mniejszych firm i pojedynczych podmiotów gospodarczych) i korzysta z usług biura rachunkowego. Jednym z częściej polecanych biur jest biuro rachunkowe Gliwice. Jednak przed wyborem biura rachunkowego, warto wcześniej zapoznać się z ogólną ofertą, która proponowana jest przez większość tego typu miejsc.

http://ksiegowy.gliwice.pl/

Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Po pierwsze należy zdać sobie sprawę, że w biurze rachunkowym nie pracują same księgowe i księgowi. Biuro rachunkowe Gliwice podobnie jak inne biura nie zajmuje się tylko samą księgowością, ale również sprawami kadrowo- płacowymi, tematami dofinansowań, możliwych inwestycji itp. W skład zespołu coraz częściej oprócz osób po księgowości, ekonomii wchodzą osoby związane z zarządzaniem i marketingiem czy finansami europejskimi. Dla tego typu jednostek tajemnic nie mają nie tylko różnego typu dofinansowania (w tym europejskie), ale również najnowsze trendy finansowe.

Oferta biura rachunkowego

Do najczęściej oferowanych typów usług w biurach rachunkowych należą księgowość i usługi kadrowo- płacowe.

Księgowość to pojęcie bardzo szerokie, które dla osoby niezwiązanej z finansami może być niczym wór bez dna. W przypadku zlecenia usług z działu księgowego, klient liczyć może na:
1. prowadzenie ksiąg rachunkowych- jest to tzw. pełna księgowość,
2. tworzenie księgi przychodów i rozchodów,
3. rozliczenia finansowe oraz roczne zeznania podatkowe,
4. prowadzenie ewidencji VAT, tworzenie list elementów ruchomych takich jak np. wyposażenie przedsiębiorstwa.

W przypadku usług kadrowo- płacowych oferta zawiera m.in:
1. rozliczanie umów cywilnoprawnych (należą do nich np. umowa zlecenie, umowa o dzieło, umowa na tzw. akord),
2. wykonywanie listy płac, a także zlecanie przelewów bankowych,
3. organizowanie teczek pracowniczych i rozwiązywanie spraw dotyczących ubezpieczeń w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS),
4. organizacja szkoleń BHP (nie każde biuro rachunkowe posiada te aspekt w swojej ofercie).

Ponadto klient biura rachunkowego Gliwice liczyć może poza standardowymi usługami na:
1. sporządzanie raportów i analiz przeznaczonych do GUS (Główny Urząd Statystyczny),
2. wypełnianie wniosków kredytowych,
3. sporządzanie wniosków o dotacje i dofinansowania w różnych dziedzinach,
4. pomoc w rejestracji działalności gospodarczej (na początek kontaktu przygody z biurem rachunkowym).

Usługi prawne na porządku dziennym

Coraz częściej biura rachunkowe zajmują się nie tylko finansami w szerokim tego słowa znaczeniu, ale również umożliwiają klientowi skorzystanie z usług prawnych. O współpracę rachunkowo- prawną zabiegają obie strony, ze względu na profity (zazwyczaj finansowe), które wynikają z tego typu porozumienia. Dzięki zawartej umowie pomiędzy biurami, klient ma dostęp do usług prawnych w razie potrzeby. Często są to nie tylko porady prawne, ale również pomoc w windykacji zaległych należności (jeżeli kancelaria zajmuje się prawem gospodarczym), prezentacja podczas rozpraw w Sądzie Najwyższym, a także Sądzie Pracy odpowiednim dla danej lokalizacji.

Na co warto zwrócić uwagę w trakcie wyboru biura rachunkowego?

Podczas wyboru biura rachunkowego warto zwrócić uwagę nie tylko na jego ofertę, ale także referencje. Polecenia i podziękowania za prowadzenie usług rachunkowych znaleźć można nie tylko na stronie internetowej biura, ale często również w samym biurze. Mniejsze biura rachunkowe zazwyczaj same udostępniają takie informacje, gdyż zależy im na poleceniach. Również znalezione na różnego typu forach, stronach dotyczących finansów informacje mogą okazać się przydatne podczas końcowego wyboru interesującego nas biura. Podczas poszukiwań nie warto jednak zwracać uwagi na lokalizację. Nie każde biuro rachunkowe znajduje się w centrum miasta, ale nie oznacza to, że jest one nieprofesjonalne. Dla mniej znanych biur (które mogą być 100 % profesjonalistami) problemem często są wysokie opłaty czynszowe, czy wyparcie przez sieciowe biura rachunkowe, które zazwyczaj wykupują najbardziej atrakcyjne lokalizacje.

Biuro rachunkowe często stanowi prawą rękę szefa przedsiębiorstwa. Bez przejrzystości w finansach samo funkcjonowanie firmy jest zagrożone. Przeprowadzane co jakiś czas kontrole finansowe i skarbowe wytykają nawet najbardziej błahe błędy, od których zależy przyszłość budowanej przez wiele lat marki. Warto, więc znaleźć biuro, które będzie nasze finanse prowadzić jak swoje własne. Nic nie niszczy tak zaufania, jak braki pieniężne, niewłaściwe fakturowanie, czy opóźnienia. Jednym z przykładów biura rachunkowego, które prowadzi od lat przejrzystą rachunkowość dla wielu firm jest biuro rachunkowe Gliwice.

Dla większości biur najważniejszy jest klient, dlatego też takiego biura rachunkowego należy szukać. Poszukiwania mogą trwać nawet kilka miesięcy, ale niech biuro które wybierzemy będzie nam towarzyszyć przez kolejne lata (bez obaw z naszej strony o kolejne opóźnienie w wypłacie wynagrodzeń pracowniczych).