Chemia profesjonalna z Niemiec – dlaczego jest tak chętnie wybierana przez Polaków?
Z roku na rok do naszego kraju sprowadzane jest coraz więcej środków czystości zza Odry. Podobno Polacy, którzy choć raz wypróbują chemii niemieckiej, nie wracają już do stosowania środków rodzimego pochodzenia. Ale dlaczego nasi obywatele tak chętnie sięgają po produkty „made in Germany”?

Dlaczego tak chętnie stawiamy na te produkty?

Duży wpływ mają na pewno przekonania pozostałe z lat 90., jakoby detergenty niemieckie były zdecydowanie lepsze. Wtedy rzeczywiście produkty polskie nie mogły poszczycić się dobrą jakością. Chemia profesjonalna z Niemiec często posiada także bardzo konkurencyjne ceny. Środki czystości zza granicy kosztują podobnie do polskich produktów. Z badań naukowych wynika również, że proszki do prania pochodzenia niemieckiego rzeczywiście są bardziej skoncentrowane, co gwarantuje lepszą jakość, działanie i zapach. Na co jednak należy uważać przy zakupie produktów zagranicznych? Z łatwością można zauważyć, że wiele z nich nie posiada polskich etykiet, napisów i składów.

Czy może to oznaczać, że niemieckie środki czystości nie są produkowane z myślą o naszym rynku?

Badania produktów spożywczych pochodzenia niemieckiego wykazały, że ich standard nie jest taki sam we wszystkich krajach, do których są rozprowadzane. Producenci nie zgadzają się z tymi wynikami. Twierdzą, że wszystkie oferowane przez nich produkty mają te same receptury. Nikt nie dodaje jednak, że w składach wytwarzanych produktów można wprowadzić drobne modyfikacje i zastąpić niektóre składniki ich tańszymi odpowiednikami. W ten sposób firmy są w stanie wprowadzić produkty na zagraniczne rynki krajów o różnym poziomie rozwoju gospodarczego i dostosować ich cenę do możliwości danego rynku.

Chemia profesjonalna z Niemiec coraz częściej na polskich półkach

Podobne zabiegi mogą być zatem stosowane w środkach czystości z Niemiec, które coraz częściej możemy znaleźć na półkach hipermarketów i sklepów najczęściej odwiedzanych przez Polaków. Prawdopodobnie ich skład został dostosowany do naszego rynku, który jest oczywiście znacznie słabiej rozwinięty niż ten niemiecki. Chemia profesjonalna z Niemiec cieszy się coraz to lepszą opinią.